Ekonomi

Emekli Olamayanlara da Devletten Aylık Maaş Ödemesi

Devlet yaşlı ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara da çeşitli destek ödemeleri yapıyor. 

Devlet tarafından yapılan bu destek ödemeleri her vatandaşa sağlanmıyor. Bu ödemelerin alınması için sağlanması gereken koşullar ve yapılması gereken başvuru işlemleri bulunuyor.

Emekli olamamış yaşlı vatandaşlara ödenen bu ödeme detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

SGK’DAN DESTEK ÖDEMELERİ

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan yardım ödemerinden olan 65 yaş maaşı sosyal güvencesi olmayan yaşlı vatandaşlara sağlanır. 

Yaşlı ve muhtaç vatandaşlara yapılan bu ödeme halk arasında ayrıca 65 yaş maaşı ve 2022 aylığı olarak biliniyor. Halen bu aylığı alan vatandaşların sayısı 600 bin civarında. Bu ödemeleri almak için vatandaşların sağlamaları gereken koşullar ise birkaç maddeden oluşuyor.

İlk madde vatandaşların sosyal üvenlik kuruluşlarından gelir veya aylık alınmıyor olması şartı. Diğer koşul ise vatandaşların 65 yaşını doldurmuş olması. Başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlar bu ödemeleri almak için Çalışma Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesine yapılıyor. Başvurular vakıf bünyesine yazılı dilekçe ile yapılıyor. Yaşlılık maaşı ödemelerinde ödenen tutar ise aylık 637 TL

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir