Ekonomi

Emekli Vatandaşların Ev Alabilmeleri İçin TOKİ’den Ucuz Konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye’nin çok sayıda şehrinde yeni bir uygulama için başvuruları almaya başladı. Türkiye geneli toplam 67 farklı şehirde 147 projeyi hayata geçiren kurum bu projeler ile 50 bin sosyal konut satışı yapacak.

Normal başvurular devam ederken emekli vatandaşlar içinde başvuru süreci başladı. Peki emekli vatandaşların bu konutlara başvuru yapması gerekenleri haberimizde aktarıyoruz. 

EMEKLİLER İÇİN TOKİ BAŞVURULARI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından sunulan sosyal konutlar için başvuruda bulunacak emekliler, başvurularını Halkbank üzerinden yapacaklar. Emekliler başvurular için nüfus cüzdanı ile birlikte kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren ‘belgeyi’ başvuru formu doldurarak başvurularını yapabilecekler. Başvurular 2+1 daireler için 500 TL, 3+1 daireler için başvuru ücreti ise 1000 TL. (kurada adı çıkmayanlara başvuru ücretleri geri ödenecek)

5 Nisan’a kadar devam edecek süreç boyunca emekliler 55 farklı proje için başvurularını TOKİ’ye yapacaklar. Eğer emekli olan hak sahibi vefat etmişse ve maaşları eşi tarafından alınıyorsa bu eşler başvuru yapabilecek. Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları ise bu kapsamda yer almayacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir