Ekonomi

Emekli Vatandaşların Zamlı Maaş ve İkramiye Ödeme Takvimi

Emekli vatandaşlara maaşlarına yapılan Ocak zammının ardından yaz aylarında yapılacak zamlar da araştırılmaya başlandı. Bunun yanında emekli vatandaşların alacakları ikramiyelerin tarihleri de belli oldu. 

Kamuilanlari.com olarak emekli vatandaşların alacakları bu ikramiye ve zam detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

EMEKLİLER İÇİN YAZ AYLARI KAZANÇLI OLACAK

Geçtiğimiz yıl başlatılan uygulama kapsamında emekli vatandaşlara dini bayramlarda ikramiye verilecek. Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında verilen ikramiyelerin tarihleri de netleşti. 

Buna göre vatandaşlara önce Ramazan Bayramı İkramiyesi verilecek. 4 Haziran tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesi verilecek ikramiyenin daha önce ödenmesi bekleniyor. Zira Ramazan Bayramının hafta sonuna denk gelmesi ödemelerin Mayıs ayı sonunda yapılmasını sağlayacak. Buna göre emeklilere ilk ikramiye Mayıs sonunda 27-31 Mayıs arasında yatırılacak.

Kurban Bayramı İkramiyeleri ise Ağustos ayında yatırılacak. Tüm emekli vatandaşlara verilecek olan bu ikramiyeler 11 Ağustos tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi yine hesaplara yatırılacak. Kurban Bayramı ikramiyeleri de 5 Ağustos ile 9 Ağustos tarihinde hesaplarda olacak. 

Emeklilere Temmuz Zammı

Emekli vatandaşlara verilecek olan ikramiyelerin yanında birde Temmuz ayında zam verilecek. SSK ve Bağ- Kur emeklileri bu yılın ilk yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark verilecek. Yani memur emeklilerinin Temmuz’da en az yüzde 5 zam alacağı garanti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir