Ekonomi

Emekliler Bu Yaz Çok Kazanacak! Hangi Emekli Ne Kadar Alacak?

Emekliler bu yazı son derece verimli geçirecek. Ocak’ta tümemeklilere yapılan zam Şubat’ta da ek ödeme dahil olmak üzere 1000 lira altıolarak maaş alan kişilere seyyanen artışının ardından kazanımları da devamedecek.

Ayrıca emekli Ramazanve Kurban Bayramı’nı da biner lira ikramiye verilecek. Tüm emeklilere temmuzmaaşları zamlı bir şekilde verilecek ve SSK ve Bağkur emeklileri sanagerçekleşen enflasyona göre zam alacaklar. 2019 yılının ilk Bayram ödemesi deMayıs ayında yapılacak.

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi büyük ihtimalle 27 31Mayıs’ta olacak. Ayrıca tüm emeklilere Temmuz ayında zamlı maaşlar ödenecek. Memuremeklilerine %5 zam ve bu yılın ilk yarısındaki Enflasyonun yüzde 4’ü aşmasıdurumunda enflasyon farkı ödenecek. Ağustos’ta ise yine emeklilere 1000 TLikramiye alacak emeklilere ikinci kurban bayram ikramiyesi 11 ağustos’tan önceödenecek.

İkramiyelerinde 5-9 Ağustos’ta ödenmesi bekliyor. Yine butarihe kadar emekli aylığı bağlanan kişiler Kurban Bayramı ikramiyesi almayahak kazanacak.

Verilecek ikramiyeler sadece emeklileri kapsamıyor. SGKüzerinden vazife malülü aylığı Ölüm aylığı iş göremez aylığı alan kişilerdeverilecek ikramiyeleri alabilecekler. Ayrıca şehit yakınları Gaziler güvenlikkorucuları şampiyon Sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar dabayram ikramiyesi alabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir