Ekonomi

Emekliler ile Dul ve Yetim Aylığı Alanlara Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih

2019 yılı Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü tüm Müslüman aleminde kutlanacak. Bayram öncesi ise emekli vatandaşlara ikrami ödemeleri yapılacak. 

Devlet tarafından 2018 yılından itibaren verilmeye başlayan bayram ikramiyeleri hak sahiplerinin hesabına bayramın hemen öncesinde yatırılacak. Kurban alımı yapacak ve bu parayı daha farklı bir şekilde değerlendirecek vatandaşlar ise ikramiyelerin ne zaman yatacağını merak ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak sizlere ikramiyelerin ödeneceği tarihleri açılıyoruz. 

BAYRAM İKRAMİYELERİ 5 İLE 9 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA HESAPTA

2019 yılında Kurban Bayramı’nın Pazar gününe denk gelmesi ikramiyelerin ne zaman ödeneceği konusunda vatandaşlara ipucu veriyor. Ramazan Bayramı’nda Salı günü olan bayramın birinci günü öncesinde Cuma gününde ikramiyeler hesaplara yatmıştı. Kurban Bayramı içinde vatandaşların hesaplarına ikramiyelerin en geç 9 Ağustos Cuma günü yatması bekleniyor. Kurban Bayramı ikramiyesi ödemelerinin en erken ise 5 Ağustos tarihinden itibaren ödenmeye başlanması tahmin ediliyor. 

Kurban Bayramı ikramiyelerini hala hayatta olan tüm emekli vatandaşlar alacaklar. Emekli vatandaşlara 1000 TL olarak ödenen emekli ikramiyeleri, hak sahiplerine kesinti yapılacak ödeniyor. İkramiyeler emekli vatandaşın eşine 750 TL, diğer hak sahiplerine ise 500 TL olarak yatırılıyor. 

Emekli ikramiyesi alacak olan emekliler ile dul ve yetimler, ödemeyi almak için başvuru yapmayacaklar. Ödemeler maaşların yatırıldığı hesaba belirtilen tarihlerde yatırılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir