Ekonomi

Emeklilere Verilen 1000 TL İkramiye Asgari Ücret Tutarına Yükseltilsin Talebi

CHP Milletvekili Avni Aksoy, Meclis Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında geçtiğimiz Ramazan Bayramında başlayan emeklilere bayram ikramiyesi uygulamasında dair yeni bir talepte bulundu. Bu ikramiye tutarının az olduğunu ifade eden Avni Aksoy açıklamalarında bu tutarın artırılması gerektiğini söyledi. 

EMEKİLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

CHP Milletvekili Avni Aksoy, TBMM’de dile getirdiği talebinde emeklilikleri geçinmekte zorlandıklarını söyledi. Bu kapsamda bayramlarda sağlanan ikramiye tutarının en az asgari ücret tutarında olması gerektiğini ifade eden Avni Aksoy bu ödemelerin yılda iki yapıldığını ve 1000 TL olduğunu söyledi. 

CHP Karabük Milletvekili Avni Aksoy, Meclis Genel Kurulu’nda yapmış olduğu talep konuşmasında, ””Sayın milletvekilleri, insanın insana kulluğunu yok etmek zorundayız. Ben içerisinde bulunduğum altı ayda Meclisimizin vatandaşın beklentilerine cevap veremediğini, halk yararına önergelerin reddedildiği, 600 milletvekilinin millet için bir araya gelemediğini gördüm. Odağımız halktır, halkın sorunları bizlerin çözümünü beklemektedir.” dedi. 

Milletvekilinin görevi millete hizmet etmek olduğunu ifade eden Avni Aksoy konuşmasının sonunda ise Milletvekilinin görevi millete hizmet etmektir. Bakın, emekliler kan ağlıyor. Bayram ikramiyesi dediğiniz sadece bin lira. Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az bir asgari ücret kadar olmalıdır. Bayramlarda verilen ikramiyeler tüm çalışanlara da verilmelidir. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında gerekli yasal düzenleme yapılarak hakları teslim edilmelidir.” dedi. 

Ekonomi haberlerinden anlık haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir