Ekonomi

Emeklilere Yaz Aylarında Zamlı Maaş, İkramiye ve Promosyon Ödemesi

Temmuz ayı başında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile emekli, vatandaşların alacakları maaş zammı oranı netleşti. 

Maaş zammının netlik kazanması ile birlikte emekli vatandaşlara ödenecenek diğer ödemelerle emekliler biraz olsun rahat nefes alacaklar. İşte emekli vatandaşlara ödenecek zamlı maaş tutarları, bayram ikramiyeleri ve bunların yanında alabilecekleri promosyon ödemesi detayları. 

EMEKLİ VATANDAŞLARA YAPILACAK ÖDEMELER

Emekli vatandaşların bundan sonraki süreç alacakları ilk ödeme zamlı maaşları olacak. 17 Temmuz ile 29 Temmuz arasında yapılacak ödemeler SSK ve Bağ- Kur emekli maaşlarında bir önceki aya göre 56 TL ile 280 TL arasında zam olacak.

Bunun yanında emekli vatandaşlara ödenecek diğer bir önemli ödeme ise bayram ikramiyesi. Bayram ikramiyeleri 11 Ağustos Kurban Bayramı’nın hemen öncesinde ödenmesi bekleniyor. Ödemeler için öne çıkan tarih ise 6 Ağustos ile 9 Ağustos tarihleri. Ayrıca bu ödemeler dul ve yetim aylığı alanlara da yapılacak. 

Emekli vatandaşların bu dönemde alabilecekleri bir diğer ödeme ise emekli promosyonu. Emekli vatandaşlara ödenen promosyon fırsatı da, bankaların yarışıyla büyüdü. 3 yıllık dönem için emekliler maaşa göre 300, 375, 450 lira promosyon alabilirken; kampanyalarla ödemeler 1000 TL’ye kadar ulaştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir