Ekonomi

Emekliye Aile Yardımı Geliyor! Kimler Alabilecek?

Memurlara verilen aile yardımının bir benzeri emeklilere verilmesi için çalışma başlatıldı. Gündeme gelen emekli aile yardımı verilmeye başlanırsa emekli maaşına ek olarak 344 TL daha alınacak.

Masaya taşınacak olan talep hayata geçerse yeni emekli maaşları tekrardan hesaplanacak. Emekliye aile yardımı hakkındaki tüm detayları ve gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz. Memur sendikaları ve Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme getirilen aile yardım talebi milyonlarca emekliyi heyecanlandırdı. 

Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımının bir benzerinin de tüm emekli ailelere verilmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Emekliler Derneği önümüzdeki günlerde kamu personeli danışma kurulu ile birlikte masaya oturacak ve çalışmalara başlayacak.

 Memurlar her ay aile yardımı alıyor çalışmayan eş için 278 lira çocuk yardımı için de 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira alınıyor.

Eşi çalışmayan ve iki çocuğu olan memur da 409,29 lira aile yardımı alabiliyor. Emeklilerin talepleri hayata geçerse eşi çalışmayan 6 yaş üstü iki çocuğu olan emekli de aylık 340 liraya kadar ek ödeme alabilecek. Eğer istenilen sonuç sağlanmazsa memur sendikaları konuyu Ağustos ayında tekrardan gündeme getirecek. Toplu sözleşme görüşmelerinde emekliler için aile yardımı öncelikler arasında yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir