Ekonomi

Enerji Bakanı Dönmez’den Doğalgaz Fiyatlarına Zam Açıklaması

Hatırlanacağı üzere gün içerisinde elektrik fiyatlarına zam yapılacak iddialarına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) resmi bir açıklamada bulunmuştu. 

EPDK tarafından yapılan yazılı açıklamada son dönemlerde ekonomi gündeminde yer alan elektrik fiyatlarına zam yapılacak iddiaları ele alınmıştı. EPDK elektrik fiyatlarına seçimden sonra zam olmayacağını ve tarifenin aynı şekilde devam edeceğini duyurmuştu. 

Kurum tarafından yapılan açıklamanın ardından elektrik fiyatlarında Nisan, Mayıs ve Haziran döneminde zam olmayacağı kesinleşti.

DOĞALGAZ FİYATLARINA DA ZAM YOK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan zam açıklamasının ardından konuya dair diğer açıklama ise konunun en yetkili isminden geldi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamada, elektrik fiyatlarının yanı sıra doğalgaz fiyatlarına da zam olmayacağı müjdesi verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yapmış olduğu zam yok açıklaması şu şekilde, “Hem doğal gazda hem de elektrikte önümüzdeki dönemde herhangi bir tarife değişikliği olmayacak. Vatandaşımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına seçimlerden hemen sonra zam yapılacağı iddiaları ekonomi kulislerinde dile getiriliyordu. Bu açıklamalar ile bu iddialar gündemden düştü. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir