Ekonomi

Enerji Bakanı Dönmez: Sayaç Okuma Bedeli Adı Altında Herhangi Bir Ücret Alınmamaktadır

Afyonkarahisar’da, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 12. Sektör Toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya katılan isimler arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’de vardı. Fatih Dönmez burada yapmış olduğu konuşmasında ekonomi ve enerji konularına dair açıklamalarda bulundu.

ENERJİ BAKANI DÖNMEZ’DEN ELEKTRİK FATURASI AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında vatandaşlar tarafından sıkça dile getirilen sayaç okuma bedeli konusuna değindi. Bu konunun kamuoyunda yanlış bilindiğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sayaç okuma bedeli adı altında bir ücret alınmadığını söyledi. Bu konuda dağıtım bedelinin nasıl belirlendiğine ilişkin detaylı bir açıklamada bulunan Fatih Dönmez, şu ifadeleri paylaştı. 

“Önemli bir parantez de faturadaki dağıtım bedelinin karşılığı sonuçlarına açmak istiyorum. Araştırma sonuçlarımıza göre vatandaşlarımızın yüzde 42’si dağıtım bedelini halen elektrik faturasının dağıtılması, yüzde 38’i ise sayaçların okunması bedeli olarak biliyor.”

Açıklamalarının devamında dağıtım bedelinin sayaç okuma bedeli olmadığını ifade eden Bakan Fatih Dönmez ”Kamuoyunda sanıldığının aksine dağıtım bedeli sayaç okuma bedeli değildir. Ayrıca sayaç okuma bedeli adı altında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Dağıtım bedeli elektriğin sorunsuz bir şekilde yurdun her yerine ulaşması için alınan bedelin genel adıdır.” açıklamasında bulundu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir