Ekonomi

Enflasyonun Düşmesiyle Faizler de Düşecektir

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından konuya dair değerlendirmelerde bulundu. 

Gıda fiyatlarında yaşanan enflasyon oranlarına dair değerlendirmelerde bulunan Bendevi Palandöken faiz konusuna da değindi. 

FAİZ İNDİRİMİ KONUSU

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu yazılı açıklamasında giyim sektöründe ki sezon sonu indirimlerine değindi.

Bu indirimlerin enflasyonun düşmesinde önemli bir etken oluşturduğunu ifade eden Bendevi Palandöken gıda fiyatlarının düşmesiyle enflasyonun daha da düşeceğini ifade etti.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Açıklaması

“Gıda enflasyonu yüksek seyrini koruyor. Gıda enflasyonu yıllık en fazla artışı yüzde 29,25 ile gıda ve alkolsüz içeçekler grubunda. Ancak yaz aylarında gıda fiyatlarının düşmesiyle enflasyon daha da aşağı gelecek. Enflasyonun düşmesiyle faizler de düşecektir. Bu da ekonominin canlanmasında önemli bir gelişme olacak. Bu arada bu ayın sonunda sona erecek olan vergi indirimleri, farklı sektörlerle ve farklı uygulama alanlarıyla sürdürülmeli. Vergi indirimlerinin enflasyonun düşmesine etkisi çok büyük oldu”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir