Ekonomi

EPDK’dan Zam Açıklaması! Seçim Sonrası Gelen Zamlara Elektrik’de Eklendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik zammına dair resmi açıklamada bulundu. 

Kurum tarafından yapılan basın açıklamasında son dönemlerde dile getirilen elektrik zammının detayları kamuoyu ile paylaşıldı.

EPDK ELEKTRİK ZAMMINI DUYURDU

EPDK yapmış olduğu basın açıklamasında, elektik zammının Temmuz ayından itibaren geçerli olacağını söyledi. Zam oranını yüzde 15 olarak açıklayan kurum, zamma neden olan maliyetleri de duyurdu. Kamuilanlari.com olarak elektrik zammı açıklamasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

EPDK’nın Yüzde 15’lik Elektrik Zammı Açıklaması

1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil % 15,00 artış yapılmıştır.

Söz konusu artışta bir önceki tarife dönemine göre EÜAŞ Toptan Satış Tarifeleri ile görevli tedarik şirketlerinin EÜAŞ harici alımlarına ilişkin maliyeti oluşturan Piyasa Takas Fiyatlarında (PTF) oluşan artışlar en önemli etkenler olmuştur.

Bu kapsamda 1 Temmuz itibariyle mesken abonelerince 100 kWh elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 61,8 TL ödenecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir