Ekonomi

Eski Kredi Borcu Nasıl Kapatılır? Kredi Borcu Yapılandırması Mümkün Mü?

Kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte geçmiş dönemlerde kredi çekenlerin aklında hemen kredi borcu yapılandırması olacak mı? Sorusu geliyor. Yüksek faizlerle kredi çekenler kredi yapılandırması yapabilmesi için böyle bir yasa çıkması gerekiyor.

Bankalara borcu olan vatandaşlarında bazı hakları var. Bunların başında kredi yapılandırması ve erken kredi borcu kapatma, kredi yapılandırması yaparak taksit oranını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Yine erken kredi ödemesiyle de faiz oranında düşüş yaşayarak daha az bir ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kullanan vatandaşların büyük kısmı yasal haklarını ya çok iyi bilmiyor ya da bun konularda hiç bilgisi yok. Akıllardaki en büyük soru kamu bankaları yapılandırma yapacak mı? Son gelişmeler hemen aşağıda yer alıyor.

Ziraat Bankası yapılandırma yapmak isteyenlere 1.48 orandan yapılandırma imkânı veriyor. Daha önce yüksek faizlerle kredi çeken vatandaşlar bu durumu değerlendirebilir. Ayrıca şuanda konut kredisi faiz oranı da 1.28 seviyelerinde.

Yapılandırma yapan vatandaşlar düşük faiz oranını yakalarsa ciddi bir kar elde edecek. 11 bin lira aylık ödemesi olan kredinin son dönemdeki faiz oranlarıyla yapılandırılmasıyla birlikte aylık ödeme 7 bin liraya kadar düşüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir