Ekonomi

Esnaflardan Sebze Meyve Fiyatları Yorumu: Fiyatlar Yarı Yarıya Düşecek

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken ekonomi konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda vatandaşların en çok dile getirdiği konuların başında gelen sebze ve meyve fiyatlarına dair açıklamalarda bulunan Bendevi Palandöken konuya dair çarpıcı ifadeler kullandı. 

Fiyatların kısa bir süre içinde makul seviyelere ineceğini ifade eden TESK Genel Başkanı Palandöken’in açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

FİYATLAR YÜZDE 50 DÜŞECEK

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirilen pahalılık konusunda düzelmeler olacağını söyledi. 

Fiyatların mevsimsel olarak düşeceğini belirtilen Bendevi Palandöken esnaflar olarak ellerini taşın altına koyacaklarını ifade etti. Bu çerçevede 15-20 günlük bir süre içinde fiyat indirimleri olacağını açıklayan Bendevi Palandöken şu ifadeleri kullandı. 

“Vatandaşlarımız hiç tedirgin olmasın. Bundan sonra zaten bir mevsimsel bir düzelme olacak. Fiyat istikrarı kendiliğinden zaten gelmiş olacak. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da müjdeleriyle birlikte piyasaları regüle etti. Benim tahminim 15-20 gün sonra bu hareketlilik başlayacak. Dolayısıyla piyasalar rahatlayacak. Sebze meyve fiyatlarında yüzde 50 oranında bir düşüş olacak”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir