Ekonomi

Ev Hanımlarına İnternetten Ev Ürünleri Satışında Vergi Muafiyeti

Maliye Bakanlığı internet üzerinden ev ürünleri satışına ilişkin detayları belirledi. Bu kapsamda vergi muafiyeti içerisinde yer alacak olan ürünler ile vergi muafiyeti şartları ilan edildi. Söz konusu uygulamanın detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

EV HANIMLARINA VERGİ MUAFİYETİ

Maliye Bakanlığı söz konusu düzenleme kapsamında satılacak ürünleri belirledi. Bu çerçevede evlerde kullanılan dikiş, nakış, mutfak robotu, ütü ve benzeri makine ve aletler hariç olmak üzere, muharrik kuvvet kullanmamak ve dışarıdan işçi almamak şartıyla aşağıda yer alan ürünlerin internet üzerinden vergi muafiyeti ile satılabileceği açıklandı.

Bu çerçevede yer alan ürünler arasında havlu, örtü, çarşaf, çorap, halı, kilim, dokuma mamülleri, kırpıntı deriden üretilen mamüller, örgü, dantel, her nevi nakış işleri ve turistik eşya, hasır, sepet, süpürge, paspas, fırça, yapma çiçek, pul, payet, boncuk işleme, tığ örgü işleri, ip ve urganları, tarhana, erişte, mantı gibi ürünler”

Ev hanımlarının iş yeri açmaksızın veya yıl içinde gerçekleştirilen satış tutarı ilgili yıl için geçerli olan asgari ücretin yıllık brüt tutarından fazla olmamak üzere, internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden satanlar vergiden muaflar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir