Ekonomi

Evinizde Yaparak Ayda 2 Bin TL Ek Gelir Elde Edebileceğiniz Masrafsız Karlı İş Fikirleri

Başta asgari ücretli vatandaşlar olmak üzere çok sayıda çalışan ek gelir elde edebilecekleri ikinci bir iş arıyorlar. 

Sabit gelirli vatandaşların ekonomide yaşanan zamlar sonrası daha sık araştırmaya başladığı ek gelir getirecek iş imkanlarını Kamuilanlari.com olarak araştırdık. 

Özellikle el becerisi veya internet üzerinden yapılabilecek iş fikirlerinin ön plana çıktığı araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

EVDE MASRAFSIZ EK GELİR ELDE EDEBİLECEĞİNİZ İŞ FİKİRLERİ

Çalışma hayatı içerisinde yer alan vatandaşlar gıda masrafları, faturalar, okul masrafları, giyim, ısınma ve bunun çok sayıda alanda ekonomilerini denkleştirmeye çalışıyorlar. 

Özellikle kış ayları öncesinde hem elektrik hem doğalgaz fiyatlarında yaşanan artışlar bu denkleştirme işlemlerini zorlaştırdı. Bunun için ek gelir elde etmek isteyen vatandaşlar için aşağıda yer alan önerileri derledik. 

Nikah Şekeri Yapımı:

Firmalar evinize malzemeleri teslim ediyorlar. Sizden belirli sürede belirli adette nikah şekeri yapmanızı talep ediyorlar. Yaptığınız her nikah şekeri için ise size belirli miktarda ücret ödüyorlar.

Kına Paketleme İşi:

Bu iş imkanı da nikah şekeri yapımı gibi firmalar tarafından sağlanıyor. Firmalar evinize kadar malzemeleri teslim ediyorlar ve her paketleme işlemi için belirli bir oranda ücret ödüyorlar. 

Mandal Montajlama İşi:

Firmalar malzemeleri evlere teslim ediyorlar ve belirli bir sürede belirli sayıda montajlama yapılmasını istiyorlar. Oldukça yaygın olarak yapılan bir iş.

İplik Temizleme İşi:

Bu iş diğerlerinden biraz farklı. Kumaş firmaları yada konfeksiyoncular sizlere parça kumaş getiriyorlar. Getirilen kumaşların sökülerek iplik haline dönüşümü sağlanıyor. Bu işlemde ücret parçı başı ödeniyor.

Boncuk Paketleme İşi:

Boncuk paketleme yaparak ev ekonomisine ciddi oranda ek gelir sağlayabilirsiniz. Boncukların belirli adetlerde paketlenmesi ile yapılan iş imkanında parça başı ödeme yapılıyor.

Makele Yazma İşi:

İntrernet sitelerine özgün makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz. Makale yazımında önemli olan nokta kelime sayısı. Kelime sayısı arttıkça makale ücreti artar. 

Özel Ders Verme İşi:

Bu iş imkanı da özellikle öğrenciler tarafından yaygın olarak yapılıyor. Özellikle ilk ve ortaöğretim seviyesinde ki öğrencilere yönelik verilen dersler ile iyi derecede ek gelir elde edilebilir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir