Ekonomi

EYT’lilerden “EYT’li olmak ne demek?” Çıkışı

EYT konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  Prof. Dr. Vedat Bilgin görevlendirilmişti. Daha sonra Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Duman, EYT konusunda 20 teklifi bulunduğunu ve üç farklı yöntemin Meclis’te görüşüleceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, emeklilikte yaşa takılanlar için bütçeden kaynak ayrılıp ayrılmadığına dair bir soru üzerine “2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Ekonomi Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir konuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi.” dedi. EYT ile ilgili hükümet bir çalışma olmadığını açıklamıştı.

Son olarak bir EYT mağduru Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?” dedi. Erdoğan, “Yani 40 yaşında emekli mi olalım, 40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur” yanıtını verdi. Bunun üzerine kadının, “Sağlığımız bozuluyor nasıl yapacağız?” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar zaten primlerini her şeyini ödemişse, erken emeklilik noktasında zaten emekli olur” yanıtını verdi.

İşte bu yanıttan sonra bu gece “EYT’li olmak ne demek?” diye soran EYT’liler cevapları da kendileri veriyor.

Sosyal medyada sayısı her geçen an artan o mesajlar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir