Ekonomi

EYT Yasası’na MHP’den Destek Geldi!

(Emeklilikte Yaşa Takılanlar) EYT’liler olarak bilinen birçok vatandaş, erken emekli olma hayali kuruyor. 

En son, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın ”gündemimizde yok” sözlerinden sonra çok tepki alan EYT konusundan sonra, EYT derneği ile EYT Yasası’nı bekleyen vatandaşlar diğer partilerden destek beklemişti. EYT ile ilgili son dakika haberi geldi. MHP EYT Yasası’na destek verdi.

eyt ile ilgili görsel sonucu

MHP Milletvekili Baki Şimşek, “Hizmet süresini dolduran bütün vatandaşlarımızın, primini dolduran bütün vatandaşlarımızın emekli olmasını istiyoruz. EYT bir an önce çözülmeli. EYT ile ilgili gereken yapılmalıdır.” dedi. Yapılan bu açıklama eyt gündemini tekrar hareketlendirdi.

Bir televizyon programına katılan Şimşek, “EYT sosyal bir dram haline dönüşüyor.” ifadelerinde bulunarak aslında EYT bekleyenlerin zor durumda kaldığını da anlatmış oldu.

Açıklamalarına  “Beni bu yaştan sonra kimse işe almıyor”diyor. Bu kademeli olur. Zaten devlet memuru olanlar çoğu EYT’de çıksada emekli olmaz. Ben o kadar büyük boyutta bir yük çıkacağını da tahmin etmiyorum. Çünkü devlet memuru sözün gelişi 6 bin lira maaş alıyor. Emekli olduğunda bunun maaşı 3 bine düşüyor. Dolayısıyla 65 yaşını doldurmamış devlet memurlarının EYT çıksa da emekli olmayacaklar” sözleriyle devam eden şimşek durumun ciddiyetini ortaya koydu.

EYT yasasıyla ilgili bir de son dakika gelişmesi yaşandı. Kanun teklifi değerlendirildi ve hazırlanan kanun teklifi TBMM’ye sunuldu komisyona geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir