Ekonomi

EYT Yasasını Bekleyenlere Bir Kötü Haber de Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan Geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların merakla beklediği EYT Yasasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gelir gider hesabı yaparak EYT Yasası konusunda, yasayı bekleyenleri üzen açıklamalarda bulundu. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN EYT YASASI İÇİN KÖTÜ HABER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk AK Parti kampında gerçekelştirilen toplantılar kapsamında ele alınan konulardan birisi de emeklilikte yaşa takılanlar oldu. Konuya ilişkin görüşmeler gerçekleştiren vekiller sürecin nasıl işleyeceğine dair açıklamalarda bulundular.

Bu konuda açıklamada bulunan en önemli isimlerden birisi de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk oldu. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında EYT konusunda popülist davranamayacaklarını ifade ettiği konuşmasında yasanın birden çıkarılamayacağını vurguladı. İşte Bakan Selçuk’un o konuşması;

“Kısım kısım zaten yardımcı olunuyor. Doğrudan doğruya, topyekün bir anda yapma şansımız yok. Bunu Süleyman Demirel daha önce yaptı, emeklilik yaşı 38’lere kadar düştü. Ortada bir sandık var. Buna primler koyuyorsunuz, bundan da emekli maaşlarını ödüyorsunuz. İkisini karşılamayan bir düzenlemeyi getiremeyiz. Yıllık 30 milyar liralık bir ek bütçe gerektirir”

AK Parti toplantılarında EYT konusuna dair önemli açıklamalardan biri de Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldiği öğrenildi. Kendisine eyt konusunda soru soran milletvekillerine Bakan Albayrak konunun gündemde olmadığını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir