Ekonomi

EYT’de Mağduriyetlerin Sona Ermesi İçin Çözüm Tektir! İşte EYT Emeklilik Formülü

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için atılan somut adım EYT Yasası bekleyen vatandaşları bir hayli umutlandırdı. 

Kamu çalışanları ile yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren düzenleme için Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan kurul çalışmalarına başladı. ,

Bu kurulun çalışmaları öncesi ise ilk çözüm iddiaları geldi. Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde uygulanan sistemlere göre yapılan bu çözüm önerilerinde kesintili yada kademelim emeklilik modelleri konuşuluyor. 

EYT’DE ÇÖZÜM TEKTİR KADEMELİ EMEKLİLİK OLMAZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için sunulması planlanan kademeli ve kesintili emeklilik çözüm önerilerine ise SGK Uzmanı Özgür Erdursan’dan açıklama geldi. EYT konusunda kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özgür Erdursun, EYT için çözümün tek olduğunu ifade etti.

“‘Emeklilikte Yaşa Takılanlara kademeli emeklilik’ haberleri işi sulandırmak isteyenlerin söylentileridir. 08/09/1999 öncesi sigortalı olanlar yaşa takılmış ve mağdur olmuş kitledir! Çözüm tektir, bu işin kademesi olmaz”

EYT İçin Çözüm Formülü

Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerini sona erdirecek çözüm yoluna ilişkin de kendi önerisini kamuoyu ile paylaşan SGK Uzmanı Özgür Erdursun şu ifadelere yer verdi.

“08/09/1999 tarihine kadar sigortalı olmuş kadınlar 18 yaş baz alınarak 20 yıl, erkekler 25 yıl ve 5000 prim günü ile emeklilik durumunda mağduriyet son bulur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir