Ekonomi

Faiz İndirim Kararı Beklenen Eylül 2019 TCMB PPK Toplantısı Ne Zaman?

Ekonomi gündemine dair kritik bir hafta içerisinde girildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek Para Politikaları toplantısının yapılacağı hafta içinde faiz indirimi kararı gelebilir. 

Ekonomiye doğrudan etki edecek karar ile ilgili düzenlenecek toplantı ve toplantıdan çıkacak karar beklentisini sizlerle paylaşıyoruz. 

MERKEZ BANKASI PPK TOPLANTI KARARI

Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek PPK toplantısı 12 Eylül tarihinde düzenlenecek. PPK toplantısına dair karar ise aynı saat 14.00’de yapılacak bir basın açıklaması ile kamuoyune duyurulacak. 

Bir önceki PPK toplantısında 425 baz puan faiz indirimi kararı gelmiş ve faiz oranları çok önemli ölçüde düşmüştü. 

Gerçekleştirilecek olan Eylül ayı PPK toplantısında da yeni bir faiz indirimi kararı bekleniyor. Eğer yeni bir faiz indirimi kararı çıkarsa kredi faiz oranlarının daha da düşmesi ve enflasyona etki etmesi bekleniyor. PPK toplantısına dair beklenti açıklamasında bulunan Turkish Yatırım Araştırma Bölüm Başkanı Baki Atılal beklentilerinin 300 baz puanlık bir indirim olduğunu söyledi. Baki Atılal açıklamasında ayrıca yıllık enflasyon beklentisinin yüzde 13.5 olduğunu ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir