Ekonomi

GSS Prim Borcu Olan Vatandaşlara 2019 Yılı Sonuna Kadar Sağlık Hizmeti

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu vatandaşların sevindirecek bir karar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ve Resmi Gazete’de yer alan karara göre Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olan vatandaşlar yıl sonuna kadar sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanacaklar. 

GSS BORCU OLANLARA SAĞLIK HİZMETİ

Resmi Gazete’nin yayımlanan yeni sayısında, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmalarına dair karar yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan kararın detaylarına göre Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre bu uygulama 2019 yılı sonuna kadar devam edecek.

Ayrıca uygulama kapsamında ücretsiz sağlık hizmeti hakkından Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki vatandaşların bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. 

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre, söz konusu düzenlemeden Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları 31 Aralık 2019 tarihine kadar Sağlık Hizmeti alabilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir