Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ekonomi

GSS ve KYK Öğrenim Kredisi Borcu Olanlar İçin Son Gün Uyarısı

Hatırlanacağı üzere GSS ile KYK Öğrenim Kredisi borcu olanların bozulmuş yapılandırmalarının devam etmesi için borç ödeme süreçleri 28 Şubat tarihine kadar uzatılmıştı. Bu sürecin sona ermesine ilişkin hem SGK’dan hemde SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’dan son gün uyarısı geldi. 

28 ŞUBAT SON GÜN

28 Aralık 2018 tarihinde 7159 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yürürlüğe girdi. O düzenlemede ilgili kanuna iki geçici madde eklendi. Bu geçici maddeler ile prim borcu olan ve bu bocunu yapılandırmış vatandaşların; borçlarını ödeyememeleri nedeniyle bozulan yapılandırmalarının devam etmesi sağlanmıştı.

Bu kapsamda borcu olan vatandaşlar borçlarının taksitlerini 28 Şubat tarihine kadar ödemeleri halinde yapılandırmaları bozulmadan devam edecek. Ayrıca bu düzenleme ile Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunan kişilerin de 28 Şubat 2019 tarihine kadar borçlarını ödemeleri halinde gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının silineceğine yer verildi. 

Bu düzenlemenn uygulamaya girmesi ve Şubat ayının sonuna gelinmesiyle vatandaşlara son gün uyarısı yapıldı. SGK’nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada vatandaşların borçlarını 28 Şubat tarihine kadar ödeyebilecekleri ilan edildi. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı da konuya dair yapmış olduğu açıklamasında 28 Şubat’a kadar prim borcu olanlara ilişkin yapılandırma imkanının devam ettiğini aktardı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir