Ekonomi

Günlük 77 TL Cep Harçlığı İle 15 İlde İş ve Meslek Kursu İlanı Yayımlandı

İŞKUR tarafından sağlanan İş Başı Eğitim Programları ile işsizlik sorununun çözülmesi amaçlanıyor. İşverenlerin talepleri doğrultusunda mesleki eğitim alan katılımcılar daha sonra işe yerleştiriliyorlar. 

Bu kapsamda yeni kurs ilanları yayımlandı. İlanlarda yer alan kurslar, alım yapılacak şehirler ve ilanlara dair tüm ayrıntıları haberimizde derledik. 

İLANLARA DAİR DAİR DETAYLAR

İŞKUR İş Başı Eğitim Programları ile yayımlanan kursların bulunduğu iller ve ilçeler şunlar;

15 İl ve İlçede Alım İlanı Yayımlandı

Adana Seyhan, Çankırı Merkez, Malatya Yeşilyurt, Antalya Alanya, Denizli Merkezefendi, Kırşehir Merkez, Tokat Erbaa, Kırklareli Babaeski, Kocaeli Gebze, Malatya Merkez, Bolu Merkez, Edine Merkez, İzmir Kemalpaşa, Manisa Kula, İstanbul Sultangazi, İzmir Menemen

ALIM İLANI BULUNAN KURSLAR

Yukarıda yer alan il ve ilçelerde açılacak olan kurslarda yer alan meslek gruplarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Büro Memuru (Genel), Ambalajcı (El İle), Bilgisayar Mühendisi, Garson (Servis Elemanı), Emaye İşçisi, Pres Tezgahı Operatörü (Kesim), Satış Danışmanı / Uzmanı, Satış Elemanı (Perakende), Makineci (Dikiş), Konfeksiyon İşçisi, Ambar/Depo Görevlisi, Konfeksiyon İşçisi, Finansman Sorumlusu, Aşçı Yardımcısı, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı), Satış Görevlisi, 

BAŞVURU KOŞULLARI

İş Başı Eğitim Programı ile açılan meslek kurslarına katılacak olan adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulmakta ve her kurs için geçerli olmakta. Bu çerçevede adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

İŞKUR İş Başı Eğitim kurslarına katılmak isteyen adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Vatandaşlık şartının adaylardan yaş şartı talep ediliyor. Yaş şartına göre kurs ilanlarına 15 yaşından büyük adaylar başvuru yapabilir. Bunun dışında adayların Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bunun dışında işverenin aradığı özel şartları sağlamaları da gerekiyor. Ayrıca İŞKUR tarafından bildirilen diğer bir koşulda İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak şartının sağlanması. Ek olarak adayların emekli olmaması gerekiyor. 

GÜNLÜK CEP HARÇLIĞI DESTEĞİ

Kurslara katılan adaylara sağlanan destek ödemeleri için yapılan İŞKUR açıklaması;

”Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL) Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir.”

BAŞVURU SÜRECİ

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını çok kısa bir içinde yapmaları gerekiyor. Öyle ki çoğu ilan için başvuru süreci sadece 8 saat olarak belirlenebiliyor. 

Adaylar başvurularını, başvuru süreci içinde İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimlerine yapabilirler. 

İŞKUR kurslarını daha iyi incelemek için TIKLAYINIZ

İŞKUR Programlarından Haberdar Olmak İçin TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir