Ekonomi

Hak İş Başkanı Arslan: Hükümete Sürekli IMF İle Anlaş Diye El Altından Haber Gönderiyorlar

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kayseri’de katıldığı bir takım etkinlikler kapsamında bazı açıklamalarda bulundu. 

Gündemi ve çalışma hayatına dair konuları ele alan Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca ekonomi gündemine ilişkin de dikkat çeken ifadeler kullandı.

KAYITLI İSTİHDAM SAYISI 14 MİLYON

Türkiye’nin geleceğine dair bazı değerlendirmelerde bulunan Mahmut Arslan geçmişten günümüze değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda kayıtlı istihdam sayıları hakkında açıklamalarda bulunan Hak İş Başkanı Arslan, artan kayıtlı istihdam sayısına dikkat çekti.

“İş adamlarımız çoğalıyor, işletmelerimiz çoğalıyor, istihdamımız artıyor. 2000’li yılların başındaki Türkiye’nin toplam kayıtlı istihdam sayısı 3 milyon civarında iken bugün 14 milyona yaklaştı.”

IMF AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca ekonomi konusuna dair çok çarpıcı bir ifade kullandı. TÜSİAD’a dair yapılan bu açıklamalarda hükümete el altından IMF ile anlaşması yönünde mesajlar gönderildiğini ifade eden Mahmut Arslan bunun IMF politikası olduğunu söyledi. 

”İş verenlerimiz artıyor, ihracatımız artıyor ama bütün bunlar unutmayalım, o küresel kapitalizmin bir parçası olarak var. Biz bunun bir parçası olduğumuz için gerçekten vebalimizden ve sorumluluğumuzdan kurtulamıyoruz. O zaman bunu TÜSİAD’dan istemem. TÜSİAD’ın zaten varlık nedeni bugünkü sistemi ayakta tutmak. İşte el altından da şimdi ‘IMF ile anlaş’ diye sürekli hükümete el altından haber gönderiyorlar. Çünkü o politika doğal olarak IMF politikası. Biz geleceğimizi aramak zorundayız, bunu da birlikte yapacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir