Ekonomi

Hak İş Başkanı Arslan: KİT’lerin Kadro Alması İçin Mücadelemiz Devam Ediyor

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak İş Adana İl Temsilciler toplantısına katıldı. Burada katılımcılara bir konuşma yapan Mahmut Arslan taşeron işçi konusuna değindi.

Taşeron işçilerin kadroya alınma sürecine ilişkin bilgiler veren Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında KİT çalışanlarına yönelik de mücadelenin devam ettiğini bildirdi. 

HAK İŞ’TAN KİT’LERİN KADROYA ALINMASI AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan taşeron işçi konuşması kapsamında yapmış olduğu açıklamasında KİT çalışanlarının kadroya alınmasına dair şu ifadeleri kullandı. 

“HAK-İŞ demokratik bir emek örgütüdür. ÖSP sistemini çöpe attık ve taşeron işçilerin kadro almasında HAK-İŞ olarak çok çalıştık. Çalışmalarımızın sonucunda 1 milyona yakın çalışanın kadro almasını sağladık. Ancak tüm bu başarıların yanında KİT’ler başta olmak üzere taşeron şirketlerde çalışıp kadro alamayan arkadaşlarımız var. Bunların kadro almaları için de mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz”

Enflasyon Zammı Talebi

Mahmut Arslan konuşmasında taşeron işçilere yapılacak olan zam konusu yeniden gündeme getirdi. Hak İş Sendikası olarak bu konuda enflasyon oranında zam talep ettiklerini ifade eden Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan “Hükümetimizden talebimiz taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımız için yüzde 20,30 oranındaki enflasyon farkının uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir