Ekonomi

Hak İş’ten Kıdem Tazminatı Açıklaması: Kapsayıcı Bir Model İnşa Etmemiz Lazım

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu bir açıklama ile kıdem tazminatı konusunda sendikasının duruşuna dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

HAK İŞ SENDİKASI’NDAN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut ArslanÖz Orman-İş Sendikasının 4. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında çalışma hayatına dair açıklamalarda bulundu.

Bu çerçevede Ekonomide Reform Paketi ile yeniden gündeme gelen Kıdem Tazminatı konusuna değinen Mahmut Arslan çözüm için ellerini taşın altına koyacaklarını bildirdi. Mevcut sistemin eksikleri hakkında da açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan yeni bir sistemin inşa edilmesi gerektiğini açıkladı. 

Hak İş’in Kıdem Tazminatı Açıklaması

“Sürdürülebilir ve mevcut hakları koruyan yeni bir modeli tartışmaya hazırız. Bunu söylediğimiz için birileri tarafından hedef alınıyoruz. Peki ne yapsaydık? Milyonlarca çalışanın kıdem tazminatı alamadığı bir sisteme ‘evet’ mi diyeceğiz, sorunları görmezden mi geleceğiz? Kazanılmış hakları koruyan ve kapsayıcı bir modeli birlikte inşa etmemiz lazım. Maalesef bir kısım işveren çevreleri kıdem tazminatı vermek istemiyor. Sosyal tarafların mutabakatıyla inşallah bu sorun çözülecek. Biz de bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir