Ekonomi

Hak İş’ten Taşeron İşçilere Zam ve KİT’lere Kadro Açıklaması

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan bazı belediyeler tarafından düzenlenen toplu iş sözleşmeli törenlerine katıldı. Bu kapsamda son olarak Amasya Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imza törenine katılan Mahmut Arslan burada taşeron işçi konusunu masaya yatırdı. 

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu konuşmasında hem kadroya alınan taşeron işçilerin sosyal hakları konusuna hemde kadroya alınmayan işçilerin mücadelesine dair açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasının başında kadro alma sürecini hatırlatan Hak İş Başkanı Arslan aşeron firmalarda çalışan işçilere kadro verilmesini küresel güçlere karşı bir meydan okuma olarak nitelendirdi. Bu savaşın kazanıldığını ifade eden Mahmut Arslan bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. 

Kadroya Alınmayanlar Konusu

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında kadroya alınmayan işçilerin durumlarını değerlendirdi ve mücadelenin sürdüğünü ifade etti. 

“Kadroya yeni geçen arkadaşlarımız da eski kadrolularla aynı yasal haklara sahip olacak. Kadro alamayan bazı arkadaşlarımız var, onlar için de çalışmalarımızı istikrarla sürdürüyoruz”

Taşeron İşçilere Zam Konusu

Mahmut Arslan katılmış olduğu başka bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ise taşeron işçilere zam konusunu gündeme aldı. Enflasyon farkı oranında zam talep eden Mahmut Arslan şu ifadeleri kullandı.

”İnşallah kamudaki, bakanlıklardaki arkadaşlarımız için de bir iyileştirme, enflasyon farkı verilmesi konusunda çabamız devam edecek. Ne kadar sürer bilemiyorum, ama Antalya’da yaptığımız düzenleme diğer illeri de etkileyecek önemli bir adımdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir