Ekonomi

Hükümetten Yükselen Dolar Kuruna Dair Tedbir Alındı Müsaade Edilmeyecek Açıklaması

Ekonomi piyasası döviz kurunda son günlerde yaşanan sorunları yakından takip ediyor. Dolar kurunun yukarı yönlü ani tırmanışı piyasaları tedirgin ederken Merkez Bankası konuya dair açıklamalarda bulundu. 

Dolar kurunda yaşanan bu hareketin nedenlerine ve geleceğine dair AK Parti’den de açıklama geldi.

AK PARTİ’DEN DOLAR AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İnternet Medya Buluşması etkinliğine katıldı. İstanbul’da organize edilen etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Numan Kurtulmuş, dolar kurunda yaşanan yükselme trendini değerlendirdi. 

Bu konuda yeni bir manipülasyon etkisinin başlatıldığını ifade eden Numan Kurtulmuş seçimden istikrarlı bir sonucun çıkmasıyla bu atakların bertaraf edileceğini açıkladı. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un Dolar Açıklaması

”Türkiye’de ekonominin geriletilmesi için büyük manipülasyonlar ve ataklar var. Bunlar hala daha devam ediyor. Şimdi seçim öncesi bir atakla dolar üzerinden hükümeti etkilemeye çalışıyorlar. Bunu sadece bize karşı bir hamle olarak değil aynı zamanda milletin cebine yönelik bir hırsızlık olarak görüyoruz. Seçim ertesi de Allah’ın izniyle istikrarlı bir sonuç çıkınca bütün bunlar düzelecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir