Ekonomi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Döviz Kuru Açıklaması

Para piyasaları son dönemlerde döviz kurunda yaşanan dalgalanmayı izliyor. Döviz kurunda yaşanan yükselme trendine dair hem hükümetten hemde ekonomi çevrelerinden yorumlar geliyor. 

Döviz kurunda yaşanan son açıklama ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Süleyman Soylu dövizin yükselmesine ilişkin değerlendirmesinde operasyon olduğunu söyledi. 

SÜLEYMAN SOYLU’DAN DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında, döviz kuruna yapılan operasyonun tek amacı 31 Mart seçimleri olduğunu söyledi. Açıklamasında eski Türkiye’ye dair açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, eskiden Türkiye’nin ABD’ye laf söylemediğini ifade etti. 

Bugün öyle bir Türkiye’nin olmadığını ifade eden Süleyman Soylu Döviz kuruna dair şu ifadeleri kullandı. ”’Acaba bu seçimde az oy almalarını sağlayarak Türkiye acaba önümüzdeki 4,5 yılda daha zayıf bir hükümetle beraber istediğimiz gibi yukarıdan aşağıya başına vurmasına fırsat sağlarız’ anlayışını ortaya koymak için bir ekonomik operasyon, döviz operasyonu yaptılar. Döviz operasyonunun bir tek hedefi vardır, 31 Mart seçimleridir. Başka hiçbir hedefi yoktur. Çünkü önümüzdeki 4,5 yılda Türkiye’yi kimse tutamayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir