Ekonomi

İmar Barışı Başvuru Süreci 2019 Yılına Uzatılacak Mı?

İmar barışı konusunda başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru sürecinin uzatılıp uzatılmadığı konusunu merak ediyorlar. Vatandaşlar tarafından yakından takip edilen imar barışında başvuru sürecinin uzatılması konusuna dair ise en yetkilisi isim olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan açıklama geldi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı uygulamasının başvuru sürecinin uzatılması konusunda bakanlığın çalışmalarını ve son duruma dair gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. 

İMAR BARIŞINDA SÜRE UZATILACAK MI?

İmar barışı uygulamasında merak edilen konulardan olan sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soruldu. Murat Kurum konuya ilişkin açıklamasında bu konuda vatandaşların taleplerine dikkat çekti. 

Tahmin edilenden daha düşük bir başvuru yapıldığını ifade eden Bakan Kurum sürecin uzatılması konusunda çalışmaların olduğunu ancak nihai kararın verilmediğini şu ifadelerle duyurdu.

“Sürecin uzatılmasına ilişkin ciddi talep var, bunu biz 31 Aralık’ta inşallah değerlendirmiş olacağız ancak 31 Aralık’a kadar vatandaşımızın ödemelerinin yapılabilmesi adına tüm kamu bankaları açık olacak ve imar barışı sürecinden vatandaşımız hafta sonu da faydalanabilecek. Diğer özel bankalarımızla da görüşmeleri sürdürüyoruz, bunun hem bakanlığımız internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyuruları olacaktır. Hafta sonu da bankalarımız açıktır, imar barışından vatandaşlarımız faydalanabilir.”

9.5 MİLYON KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon Valiliğini ziyaret etti. Burada bazı toplantılara katılan Bakan Kurum toplantının ardından ise imar barışına kaç kişinin başvuruda bulunduğu konusuna değindi. 

“Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Toplam yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi.”

Bakan Murat Kurum konuya dair daha önceden yapmış olduğu konuşmasında ise 9.5 milyon kişinin başvuruda bulunduğu İmar Barışı uygulamasında tahmin ettikleri rakamı 14 milyon olarak açıklamıştı. 

Önemli Gündem ve Ekonomi Haberlerinden sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.