Ekonomi

İmar Barışı Uygulamasına Rekor Başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katılmış olduğu bir program kapsamında gündemin merak edilen konuları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bakan Kurum açıklamalarında son dönemlerin önemli konularından olan İmar Barışı uygulaması hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konuya dair son verileri kamuoyu ile paylaşan Bakan Kurum, İmar Barışı uygulamasına rekor başvuru geldiğini duyurdu. 

İMAR BARIŞI UYGULAMASINA REKOR BAŞVURU

Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında, İmar Barışının milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bir konu olduğuna dikkat çekti. 

İmar barışı için alınan başvuru sayısı ve uygulamanın kapsamında yapılan düzenlemeleri hatırlatan Çevre Bakanı Kurum’un açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Tarafından Yapılan Açıklama

”İmar Barışı’nda 13.5 milyon vatandaşımızı ilgilendiren bir konu. Buradan çok önemli bir veri elde edeceğiz. Yapı stokuna ilişkin tespitler yapacağız. Riskleri analiz edeceğiz. 10.5 milyon vatandaşımız başvuru yaptı. Bir çoğunun elektrik, su, doğal gaz problemi vardı. Mülklerini ipotek gösteremiyorlardı. Bunları aştık. Çok olumlu gidiyor. Kültürel alanlarda imar barışını sabote eden vatandaşlarımız oldu. Biz hem özel çevre koruma bölgesinde hem doğal sit alanlarındaki yapıların durumlarını takip ediyoruz. Kesinlikle tarihimize kültürümüze doğal sit alanlarımıza kimsenin zarar vermesine imkan vermeyeceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir