Ekonomi

İnternetten öğrendiği ek işe 12 bin lira yatırdı 100 bin lira kazandı!

Ekonomik kazancı yetersiz olan vatandaşlar zaman zaman internet üzerinden ek kazanç sağlayabilecekleri ek işler arıyor.

Ek iş arayışında olan vatandaşlar kendi mesleklerinin yanı sıra yapacakları işlerle kazançlarını arttırmayı hedefliyor.

EK İŞ İLE KAZANCINI ARTTIRDI

Adana‘nın İmamoğlu ilçesine bağlı Ufacıkören Mahallesinde çiftçilikle uğraşan Bekir Kılınçarslan da internetten öğrendiği ek iş aracılığıyla kazancını arttırmanın yolunu buldu.

Adana’da ek iş ararken kaz yetiştiriciliği işini ek iş olarak yapmayı öğrenen Kılınçarslan 5 dönüm arazisini kaz çiftliği için kullanmaya başladığını açıkladı.  3 yıldır gerçekleştirdiği yatırıma 200 kaz ile başlayan Kılınçarslan, ilk yılında 2 bin kaz üretimi gerçekleştirdiğini bu yıl kaz yumurtası sezonunun başlamasıyla birlikte 10 bin yumurta hedefiyle sezonda 100 bin TL ek gelir sağlamayı hedeflediğini aktardı.

12 BİN LİRA YATIRDI 100 BİN LİRA KAZANDI

İnternet’ten ek iş araştırması yaparken kaz çiftliği kurmaya karar verdiklerini belirten Bekir Kılınçarslan, “Amatör olarak 200 kaz ile başladık. İlk senesinde 2 bin kaz el ettik. 5 dönüm arazi üzerine 1 dönümü konaklama alanı ile çevre düzenlemesine 12 bin lira toplamda 25 bin TL’lik yatırım ile bu işe başladık. Bunlar Çin kazı yumurtası ağırlıklı. Çok çeşit kaz var kimisi et ,kimisi yumurta. İki günde bir yumurta alıyoruz. 10 bin yumurta almayı hedefliyoruz. Yumurtanın tanesini 10-12 liradan satıyoruz yaklaşık 100 bin TL bir getirisi oluyor. Adana, Osmaniye ve Kuzey Irak’ta civciv üreten firmalar var. Bizlerden gelip alıyorlar. Biz direk kendimiz değil aracı firmalar ile Kuzey Irak’a yolluyoruz. Bu işe yatırım yapacaklara tavsiye ediyorum. Hobi olarak ek gelir olarak düşünülebilir. Ben çiftçiyim ek gelir olarak başladım. Kazlar sevilmeyecek hayvanlar değil sıkıştırılmadıkları müddetçe çocuklara bile saldırmazlar” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir