Ekonomi

İş Bankası’ndan 60 Ay Vadeli Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyası

Yeni askerlik sistemine dair detayların belli olmasıyla bedelli askerlik ile ilgili de detaylar açıklandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamalarda bedelli askerliğin kalıcı olacağı vurgulandı. 

Kalıcı hale gelen ve her sene ortalama 145 bin kişinin başvuru yapması beklenen bedelli askerlik için ücret ise ilk 6 ay için 31 bin TL olarak belirlendi. 

Her altı ayda bir değişecek olan bedelli askerlik ücreti ikinci ve daha sonraki dönemler için artış gösterecek. 

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Bedelli askerlik için ücretin 31 bin TL olarak belirlenmesinin ardından uygulamanın TBMM’de kabul edilip hayata geçmesi bekleniyor. Yeni askerlik sisteminin kabul edilip hayata geçmesinin ardından bedelli askerlik yapacak vatandaşlar için İş Bankası bir açıklama yaptı. 

İş Bankası, Bireysel İhtiyaç Kredisi – Bedelli Askerlik Kredisi bölümünden yapmış olduğu açıklamasında bedelli askerlik yapacak vatandaşlara 60 ay vadeli kredi imkanı sunulacağını duyurdu. 

İş Bankası Tarafından Yapılan Bedelli Askerlik Kredisi Açıklaması

”İş Bankası ihtiyaç kredilerinden 60 aya varan vadelerle yararlanabilirsiniz. Kredi taksit hesaplama aracımız ile size özel faiz oranlarını görebilir ve bütçenize en uygun ödeme plan​ını seçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir