Ekonomi

İş’te Anne Projesi İle Annelere Günlük 80 TL Ödeme ve İş Garantili Meslek Kursu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kadın istihdamı ve kadınların çalışma hayatı içerisinde yer almalarına ilişkin yapmış açıklamalarda bulundu.

Çalışma Bakanlığı’nın İŞKUR ile kadın istihdamı konusunda yürüttütü projeler hakkında bilgi veren Zehra Zümrüt Selçuk, İş’te Anne Projesi ile annelere sağlanan destek miktarının artırıldığı müjdesini verdi. 

ANNELERE GÜNLÜK ÖDEME MİKTARI ARTIRILDI

Çalışma Bakanı Selçuk konuşmasında, İş’te Anne Projesi’nin 2018 yılının Eylül ayında hayata geçirildiğini hatırlattı. Bu proje çocuk bakımı dolayısıyla çalışma hayatı içerisinde yer alamayan kadınların çalışma hayatına kazandırılması amacıyla yürütülüyor.

Bu bağlamda projeye; sosyal yardım ya da sosyal ve ekonomik destek alan kadınlar ile Bakanlığın kadına yönelik şiddetle mücadele alanında hizmet sunan kuruluşlarından faydalanan kadınlar öncelikli olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan kadınlar başvuru yapabiliyor. 

Günlük 80 TL Ödeme

Çalışma Bakanı Selçuk bu proje kapsamında annelere sağlanan günlük ödeme miktarının artırıldığını da açıkladı. 

“Projeyle kadınlar, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanıyor, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına ve işbaşı eğitim programlarına katılıyor. Proje kapsamında, 2018 yılında kurs ve programlara katılan kadınlara zorunlu giderlerin karşılanması amacıyla günlük verilen 70 lira ödeme miktarını 2019 yılı için 80 liraya çıkardık.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir