Ekonomi

İşçi Tarafından Kıdem Tazminatı Açıklaması: Zorla Tasarruf Olmaz

Hatırlacanağı üzere Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde yeni reform paketine dair açıklamalarda bulunmuştu. 

Bu konuda önemli açıklamalar yapan Bakan Albayrak ele alınacak konulardan birisinin de kıdem tazminatı olduğunu ifade etmişti. 

TÜRK İŞ’TEN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

Maliye Bakanı Albayrak’ın bu açıklamalarına yönelik bir değerlendirme de Türk İş Başkanı Ergün Atalay’dan geldi. Ergün Atalay konuya dair görüşlerini paylaştı. 

NTV canlı yayına katılan Türk İş Başkanı Ergün Atalay kıdem tazminatı düzenlemesi ile ilgili olarak açıklamalarında mevcut yapı bozulacaksa onun içinde olmayız dedi. Kıdem tazminati ile ilgili olarak zorla tasarruf olmayacağı ifadesini kullanan Ergün Atalay şu ifadeleri kullandı.

”Bizim için önemli olan bir yıla 30 günlük kıdem tazminatı ödemesi olan 30 günü muhafaza etmek. Biz 30 günün üzerinden başka bir şey konuşmayı doğru bulmuyoruz. Fonlar bizim için hiç açıcı tablo değil. Mevcut yapıyı tutalım. Kıdem tazminatı alamayanlarla ilgili meseleyi çözelim. Dolaylı yönden arkadaşlarımıza ulaşmışlar, önümüzdeki hafta içinde bir toplantı olacağı söyleniyor. Mevcut yapı bozulacaksa onun içinde olmayız. Bireysel emeklilikle ilgili konu var o da bu meselenin içinde. Zorla tasarruf olmaz. BU meselede üç sendika bir araya gelmek zorundayız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir