Ekonomi

İşi ve Geliri Olmayan Vatandaşlara Aylık 817 TL Maaş Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından dar gelirli, geliri olmayan vatandaşlara sağlanan muhtaç aylığı destek ödemelerini Kamuilanlari.com olarak araştırdık. 

Türkiye geneli çok sayıda aile tarafından alınan muhtaç aylığı ödemelerine ilişkin başvuru şartları, başvuru işlemleri ve bu ödemelerin ne kadar olduğuna dair ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

İşte 2019 yılı VGM muhtaç aylığı başvuru esasları. 

2019 YILI MUHTAÇ AYLIĞI ÖDEMELERİNE İLİŞKİN DETAYLAR

Devlet tarafından sağlanan desteklerden olan Muhtaç Aylığı ödemeleri belirli koşullar altında sağlanıyor. VGM tarafından vatandaşlara duyurulan bu başvuru şartlarının sağlanması durumunda vatandaşlara muhtaç aylığı ödemeleri yapılıyor. 

Başvuru Şartları 

Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaç aylığı alacak olan vatandaşların sağlamaları gereken ilk başvuru şartının, başvuruda bulunacak kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması olarak açıkladı. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşların sağlamaları gereken diğer koşul ise şu şekilde; annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara sağlanan bu destek için başvuruda bulunan kişinin mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması.

Bu şartları sağlayan vatandaşların ayrıca herhangi bir yerden gelir ya da aylık almaması ve başvuru sahibinin ona gelir sağlayacak taşınır ya da taşınmaz malının bulunmaması gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Muhtaç aylığı başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapacaklar. Başvuru işlemleri vakfın ilgili birimlerine şahsen yapılabilmekte. Vatandaşlar ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden muhtaç aylığı detaylarına ulaşabilirler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir