Ekonomi

İŞKUR’dan Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma Projeleri

Türkiye İş Kurumu işsizlik sorunun ortadan kalması adına önemli projelere imza atıyor. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda bakanlık ve kurum ile beraber yürütülen projelerle vatandaşların daha çok çalışma hayatında yer almaları amaçlanıyor. 

Bu projelerden bir tanesi de eski hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurması adına sağlanan devlet desteği. Bu desteğe dair ayrıntılar şu şekilde;

ESKİ HÜKÜMLÜLER İÇİN KENDİ İŞİNİ KUR DESTEĞİ

Eski Hükümlü vatandaşlar için sağlanan devlet desteğinde sistem şu şekilde işliyor. İŞKUR tarafından ilan edilen başvuru yönergesine göre vatandaşlar iş projelerini hazırlıyorlar. 

Bu projeleri kurula sunan ve başvuruları kabul edilen eski hükümlü vatandaşlara önemli miktarlarda destek sağlıyor. Bu konuda İŞKUR’un yapmış olduğu basın açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz

Türkiye İş Kurumu Tarafından Yapılan Kendi İşini Kur Açıklaması

Kendi İşini Kurmak İsteyen Eski Hükümlüler

”Bir iş yeri kurarak geçimini sağlamak isteyen eski hükümlüler; Kurumumuz internet sitesinin duyurular bölümünde yayınlanan başvuru rehberine göre hazırlayacakları projelerini Denetimli Serbestlik veya Koruma Kurulları üzerinden Komisyona sunmaları ve projelerinin kabul edilmesi halinde uygun görülen projelere vergiler dâhil en fazla brüt asgari ücretin 15 katı tutarında “kuruluş desteği” sağlanmaktadır.”

İŞKUR tarafından yapılan açıklama detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir