Ekonomi

İşsiz Vatandaşlara İki Ayrı Ödeme İle Aylık 2 Bin 25 TL’ye Varan Çift Maaş Müjdesi

Türkiye genelinde işsiz vatandaş sayısı TÜİK rakamlarına göre 4.5 milyon bandını aştı. Milyonlarca işsiz vatandaşın en önemli sorunu ise aylık gelirlerinin olmaması. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza işsiz vatandaşların alabilecekleri iki maaş ödemesinin detaylarını aktarıyoruz.

İŞSİZ VATANDAŞLARA ÇİFTE MAAŞ MÜJDESİ

İşsiz vatandaşların aylık 2 bin 25 TL’ye uzanan çift maaş ödemelerini alabilmeleri için izlemeleri gereken yolu tüm ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

1-) Birinci Ödeme En Az 1015 TL İşsizlik Maaşı

İşsiz vatandaşların alabilecekleri ilk ödeme işsizlik maaşı. İşsizlik maaşı ödemeleri en az 1015 TL olarak asgari ücretle çalışmış olan vatandaşlara ödenir. Bu rakam maaşı yüksek olarak ödenmiş vatandaşlara daha fazla ödeniyor. 

İşsizlik maaşı en az 6 ay en fazla ise 10 ay alınabiliyor. İşsizlik maaşı için vatandaşların İŞKUR Müdürlüklerine yada e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. 

2-) İkinci Ödeme 1010 TL Kurs Katılım Ücreti

İşsiz vatandaşlar işsizlik maaşı aldıkladı dönemde işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde 1010 TL kurs ücreti alırlar. Bu kurs programlarına katılan vatandaşlara ödemeleri günlük olarak yapılır. 

İŞKUR üzerinden ilan edilen kurslara katılan normal vatandaşlara günlük 77 TL verilirken işsizlik maaşı alırken bu kurslara katılan vatandaşlara günlük 38 TL ödenir. Bu rakam aylık 1010 TL’ye denk geliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir