Ekonomi

İstanbul’da Tanzim Satış Noktalarında Tezgâhlar Boş

İstanbul BüyükşehirBelediyesinde bazı tanzim satış noktalarında tezgâhlar boş kaldı. Görevlilerürünlerin marketlere gönderilmesi ile birlikte iki gündür satış noktalarınasebze gelmediğini açıkladı.

Yaşanan ekonomik kriznedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında ciddi artışlar yaşanmıştı. Hükümet bununüzerine 1 Şubatta 31 ilçede 50 tanzim noktasında satışlar yapmıştı. Tanzimsatışları en fazla İstanbul’da gerçekleşmişti.

Aksaray Eminönü’ndeki tanzimsatış noktalarında iki gündür sebze-meyve gelmiyor. Eminönü’ndeki tanzim satışnoktası da tamamen kapalı durumda. Aksaray’daki tahmin satış noktası da açıkolmasına rağmen sadece Nohut ve mercimek satışı yapılıyor. Çadırın önündebekleyen vatandaşlar da saatlerce yeni ürünlerin gelmesini bekledi.

Seçimin ertesi günün tanzimsatış noktaları kaldırılmaya başlanmıştı. Özellikle Ankara’daki çok sayıdatanzim noktası kaldırılmıştı. Görevliler ise yapmış olduğu açıklamalarda zincirmarketlere ürün dağıtılması ile birlikte yeteri kadar sebze ve meyvegelmediğini bu yüzden de bu tezgâhların boş olduğunu açıkladı. Mart ayındaTarım Kredi Kooperatifleri tanzim satış noktaları dışında zincir mağazalara damal tedarik etmeye başlayacağını açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir