Ekonomi

İstanbul Seçimi Sonrası 2 Zam Haberi Birden

23 Haziran seçimleri tüm ülkenin gündemi olmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bu sürecin tamamlanması ile birlikte gözler yeniden ekonomiye çevrildi.

Dalgalı seyrin devam ettiği ekonomide gelecekte neler olacağı konuşulurken vatandaşları hiçte memnun etmeyen bir gelişme yaşandı. 
 

Seçimlerin hemen ardından benzin fiyatlarına zam yapılırken bir gün sonra çay fiyatlarına yapılan zam vatandaşlar ile paylaşıldı. 

İKİ KALEME BİRDEN ZAM

Seçimin hemen ardından Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bir açıklamada bulunacak akaryakıt ürünlerine zam yapıldığını duyurmuştu.

EPGİS tarafından yapılan açıklamada”Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 25/06/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Motorinde 23 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” ifadeleri kullanıldı. 

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zammın ardından bir zam haberide çay fiyatlarına oldu.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) yapmış olduğu açıklamasında artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldığını duyurdu. 25 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak zam kararına göre, ÇAYKUR fiyatlara yüzde 15 zam yaptı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir