Ekonomi

Kadrolu Taşeron İşçilere Bayramdan Önce İki İkramiye Birden

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya alınan taşeron işçiler artık ikramiye ödemelerinin hesaplarına yatırılmasını bekliyorlar. Ramazan Bayramından önce iki ikramiye birden alacak olan işçilere yatırılacak toplam ikramiye tutarı ise 900 TL’yi bulacak. 

Bu çerçevde 4/D’li çalışan taşeron işçilere sağlanacak olan bu ikramiyeler ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE İKRAMİYE ÖDEMESİ

Kadroya alınan taşeron işçiler açıklanan mali haklardan bir tanesi Ramazan Bayramı ikramiyesiydi. Her taşeron işçi ödenecek olan bu ikramiye tutarı sabit olup her işçiye aynı oranda ödeniyor. 2019 yılı belirlenen bayram ikramiyesi ödemesi ise 75 TL.

Taşeron işçilere sağlanan ikinci ikramiye ise tediye ikramiyesi ödemesi. Ancak bu ikramiye her çalışana ödenmiyor. Belediye çalışanları ile KİT çalışanlarına ödenmeyen bu ikramiye tutarı ise maaşa göre belirleniyor. Yılda 52 gün olarak ödenen ikramiye tutarı maaş katsayısına göre hesaplanır daha sonra prim ve vergi giderledi bu tutardan çıkarılır. Geriye kalan rakam ise işçilere 4 taksit halinde işçilere ödenir. 

Maaşa göre belirlenen tediye ikramiyesi en az asgari ücret ile çalışan işçilere ödenecek. İlk taksiti Ocak ayında ödenen ikramiyenin ikinci taksiti en az 825 TL olarak hesaplara yatırılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir