Ekonomi

Kadrolu Taşeron İşçilerin Asgari Ücret Oranında Zam Konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Masasında

Kadroya alınan taşeron işçilerin zam konusu çözülemedi. Konuya dair görüş yazısında zam konusunun kurumların inisiyatifinde olduğunun açıklanması ile birkaç belediye başkanlığından başka hiçbir kurum zam kararı almadı. 

Enflasyon oranları karşısında alım gücü azalan taşeron işçiler için hem hükümet hemde sendikalar kanadından önemli açıklamalar yapılsada işçiler halen yüzde 4’lük zam almış durumdalar. 

Taşeron işçilerin maaşlarına zam konusuna dair ise son gelişmeler, işçileri umutlandıracak şekilde. 

ZAM KONUSU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MASASINDA

Taşeron işçilerin maaşlarına enflasyon oranında ya da asgari ücrete yapılan zam miktarınca zam konunusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında olduğu iddia edildi. Takvim gazetesi yer alan haberde konuya ilişkin şu bilgiler verildi.

”696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin durumu ve taleplerini içeren dosyanın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘a sunulduğuna yer verildi. Geçtiğimiz yıl KHK ile kadroya alınan taşeron işçiler , maaş ve diğer sosyal haklardan mahrum bırakılmıştı. Mağduriyet yaşayan işçiler ,seslerini her platformda dile getirmiş ve çağrıda bulunmuştu.”

Bu açıklamaya ek olarak 200 bin kamu işçisinin enflasyon farkı alabildiği bilgisi verildi. Ancak sayıları 900 bini bulan taşeron işçilerin henüz böyle bir hakları olmadığı ancak enflasyon ve asgari ücret zammı konusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında olduğı ifade edildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir