Ekonomi

Kadroya Alınan İşçilere Toplu İş Sözleşmeli İle Yüzde 30 Zam Müjdesi

Elmadağ Belediyesi, 25 Mart tarihinde Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmeli imzaladı. Bu sözleşme imzalama törenine Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’da katıldı. TİS ile yapılan sözleşme kapsamında belediye çalışanlara yüzde 30 zam yapıldı. 

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜZDE 30 ZAM

Taşeron işçi ve belediye çalışanlarına yapılacak zam miktarları konusunda Elmadağ Belediyesi çok önemli bir adım attı. Belediye tarafından alınan karar ile asgari ücretin üzerine yüzde 30’a varan zam verilecek. 

Bu zam kararına dair açıklamalarda bulunan Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan; 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçen işçiler için 2020 yılının Ekim ayına kadar asgari ücret artı yüzde 4’lük bir artış öngörüldüğünü söyledi.

“Elmadağ belediye Başkanı Gazi Bey, iş sözleşmelerini dikkate alarak yeni asgari ücretin üzerine yüzde 10, 20 ve 30’luk bir artış ve bunun üzerine yüzde 4’lük bir artış yapılmak suretiyle bir ayarlama yapmıştır, Temmuz ayında bir yüzde 4’lük artış daha yapılacak. Sayın Şahin’e, arkadaşlarımızın sıkıntılarının bilincinde olarak yaptığı artıştan dolayı teşekkür ediyorum”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir