Ekonomi

Kamu İşçilerine Bayram Öncesi 792 TL İkramiye Müjdesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu işçileri ekonomide dalgalanmaların yaşandığı şu dönemde ikramiye almaya hazırlanıyor. 

Kamu işçilerine yılda 52 gün olarak ödenen ikramiyelerin ilk taksitlerinin ödenmesinin ardından ikinci taksitleri de ödenecek. Maaş tutarlarına göre ödenen bu ikramiye için ise en az tutar 792 TL. İşte kamu işçilerine yapılan ikramiye ödemeleri. 

KAMU İŞÇİLERİNE 792 TL İKRAMİYE

Kadroya alınan ve kamu da çalışmakta olan işçilere sağlanan mali haklardan bir tanesi de ikramiye ödemesi. İşçinin maaşına göre ödenen bu ikramiye tutarı bir yıl içinde 4 taksit olarak ödeniyor. 

İlk taksiti Ocak ayında ödenen ikramiyelerin ikinci taksiti Haziran ayında ödenecekti. Ancak ödeme takviminin bayrama denk gelmesi dolayısıyla ikramiyeler bayram öncesi işçilerin hesabına yatırılacak. Ödemelerin hesaba yatırılması için net tarih ise 31 Mayıs.

İkramiye Tutarları

İkramiye; fazla mesai, yol ve yemek gibi ilave ödemeler olmaksızın hesaplanan brüt ücretin 52 günlük tutarı kadar oluyor. Ancak bu tutardan gelir vergisi, damga vergisi ve SGK primi kesiliyor. Yapılan bu kesintiler sonrası en az ikramiye alacak olan asgari ücretliler 31 Mayıs tarihinde 792 TL ikramiye alacaklar. Brüt Maaşı 3000 TL olan işçiler 929 TL, Brüt Maaşı 3 bin 500 TL olan işçiler ise 1084 TL ikramiye alacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir