Ekonomi

Kamu İşçilerinin Maaşlarına Enflasyon Oranında Zam Konusu Seçimden Sonra Ele Alınacak

Asgari ücretin belirlenmesi sürecinde oldukça kararlı bir tutum gösteren Türk İş Başkanı Ergün Atalay kamuda çalışan işçilerin maaşlarına zam yapılması konusuna dair değerlendirmelerde bulundu. 

Kamuda çalışan işçilerin maaşlarına ne zaman zam yapılacağını ve hangi rakamların gündemde olduğuna dair bilgiler veren Ergün Atalay konuşmasında ayrıca yürütülen çalışmaları da kamuoyuna duyurdu. 

KAMUDA ÇALIŞAN İŞÇİLERE ZAM KONUSU

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin zam konusunu beklediğini söyledi. Zam konusunun önemine değinen Ergün Atalay ekonomide yaşanan gelişmeleri, enflasyon rakamlarını ve alım gücünün azalması hususlarını hatırlattı. Türk İş Başkanı emekçilerin alacağı zam oranının, önümüzdeki ağustosta memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak zam oranlarının belirlenmesinde kritik öneme sahip olacağını söyledi. 

Türk İş Sendikasının kamu işlerine ne kadar zam talep ettiğini de açıklayan Ergün Atalay enflasyon ile refah payı ve uğranılan maddi kayıpların kriter olarak belirlendiğini söyledi. Zam konusunda da hükümetin herhangi bir çalışmasının olmadığını ifade eden Ergün Atalay seçim sürecine değinerek, konunun seçimlerden sonra ele alınacağını açıkladı. 

”Görüşmeler henüz başladı. Seçim sürecinden dolayı hükümetin de bir çalışması yok. Bu yüzden kamudaki işçilerin toplu sözleşmelerini belirlemek üzere görüşmeler seçimden sonra başlayacak”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir