Ekonomi

Kamu ve Belediye Taşeron İşçilerine İlave Tediye İkramiyesi Ödemeleri

Kadroya alınan taşeron işçilere tediye ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Taşeron işçilerin maaşlarına göre yapılan tediye ikramiyesi ödemeleri her taşeron işçiye ödenmiyor. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde tediye ikramiyelerinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

TEDİYE İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ

KHK ile kadro alan ve 4/D statüsünde çalışan taşeron işçilere ilave tediye ödemeleri yapılıyor. Bu ödemeler yıllık olarak hesaplanıyor. Bir yol boyunca 52 günlük ikramiye ödemesi alan taşeron işçilere ikramiyeler yılda 4 taksit halinde ödeniyor. 13’er günlük taksitler halinde ödenen ikramiyerin ilk taksiti Ocak ayında hesaplara yatırılıyor. 2. tediye ikramiyesi ödemesi Mayıs, 3. taksit ise Ağustos ayında ödenecek. İkramiyeler için son taksit ise Aralık ayında ödeniyor. 

Tediye ikramiyesi ödemeleri yalnızca kamu kurumlarında çalışan kadrolu taşeron işçilere ödeniyor. Belediye başkanlıkları ve bu tür kurumlarda çalışan kadrolu taşeron işçiler bu ikramiye ödemelerinden yararlanamıyorlar. 

Tediye ödemeleri işçilerin maaşlarıa göre hesaplandığından her işçi farklı tutarda ödeme alacak. Asgari ücretle çalışan bir işçi ise Mayıs ayında 792 TL ilave tediye ödemesi alacak. Taşeron işçilere ayrıca 53 TL Kurban Bayramı ikramiyesi ödenecek.  2019 yılı 3. taksit tediye ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde 9 Ağustos tarihinde ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir