Ekonomi

Kamuda 4/D’li Çalışan Taşeron İşçiye Bayram Öncesi İki İkramiye Müjdesi

Taşeron işçiler için Ramazan Bayramı öncesi iki ikramiye müjdesi geldi. Kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan haklardan olan tediye ikramiyesi ile bayram ikramiyesi Ramazan Bayramında önce işçilerin hesabına yatırılacak. 

Taşeron işçilerin alacakları bu ikramiyelere dair tüm ayrıntılar;

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM ÖNCESİ TEDİYE İKRAMİYESİ

Taşeron işçilere sağlanan en önemli desteklerden bir tanesi de tediye ikramiyesi. İşçilerin maaşlarına göre hesaplanarak ödenen tediye ikramiyesinin ikinci taksidi bayramdan önce hesaplarda olacak. Tediye ikramiyesi ayrıca taşeron şirketlerden genel idare birimlerinde kadroya alınan 4/D statüsündeki işçilere de ödeniyor. Ancak belediyelerde çalışan işçilere bu ikramiye verilmiyor.

Yılda 4 taksit halinde ödenen taşeron ikramiyesinin 2 taksidi Mayıs ayında en az 824 TL olarak ödenecek. Asgari ücretle çalışan işçiye ödenecek ikramiye tutarı 824 TL olurken maaş arttıkça bu rakam artıyor. 

4/D’Lİ İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

Bayram ikramiyesi de tediye ikramiyesi gibi işçilerin hesaplarına bayramdan önce ödenecek. Yılda iki defa ödenen bayram ikramiyesi her işçi için sabit bit tutarda ödeniyor. Kamuda kadrolu olarak çalışan taşeron işçilerin 2019 yılı için alacakları bayram ikramiyesi tutarı ise 75 TL.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir