Ekonomi

Kamuda 4/D’li Çalışan Taşeron İşçiye Mayıs Ayında İki İkramiye Müjdesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu taşeron işçi olarak çalışmakta olan personellere Ramazan Bayramı öncesi iki ikramiye ödemesi birden yapılacak. 

Bu ödemelerle ekonomik açıdan biraz nefes alacak olan taşeron işçilere sağlanacak bu ikramiyelerin ödeme tarihleri ve ikramiye tutarları ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE İKİ İKRAMİYE BİRDEN

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilere sağlanan mali haklardan bir tanesi bayram ikramiyesi oldu. Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde ödenen bu ikramiyeler, tüm taşeron işçileri kapsamakta. Her işçiye bayramdan hemen önce ödenen  bu ikramiye 2019 yılı Ramazan Bayramı için Mayıs sonunda 75 TL olarak ödenecek. 

Ramazan Bayramının Hazira’nın ilk günlerine ve resmi tatile denk gelmesi nedeniyle ikramiyeler Mayıs onunda hesaplarda olacak. 

İşçilere sağlanacak diğer ikramiye ise Tediye İkramiyesi olacak. Ancak bu tediye ikramiyesi her taşeron işçiye sağlanmıyor. Belediyelerde çalışan taşeron işçilerin tediye ikramiyesi hakkı bulunmuyor. Diğer çalışanlar için yılda 52 gün olarak ve maaş hesabına göre ödenen tediye ikramiyesi 4 taksitte ödeniyor. 

Ödemelerin ikinci taksiti de yine Mayıs sonunda olacak. Maaş tutarına göre belirlenen tediye ikramiyesi asgari ücretli çalışanlar için 825 TL olarak ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir