Ekonomi

Kamuda 4/D’li Taşeron İşçilere En Az 900 TL Bayram İkramiyesi ve Tediye Müjdesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadrolu taşeron işçiler önümüzdeki süreçte iki ödeme birden alarak ekonomik olarak nefes alacaklar. 

Kadrolu taşeron işçilere yüzde 4’lük zammın dışında ek zam yapılmamasının yanında enflasyon oranları ve seçimlerden sonraki süreçte yapılan zamlar; işçileri oldukça etkilemişti.

Ancak bu süreçte yapılacak iki farklı ödeme işçileri rahatlatacak. İşte işçilere yapılacak bu ödemeler ve detayları;

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM VE TEDİYE MÜJDESİ

Kadro alan taşeron işçilere almış oldukları maaşlara göre 52 günlük tediye ödemesi hakkı tanınmıştı. Bu tediye ikramiyeleri işçilere yıl içinde ekonomik anlamda destek olurken taşeron işçilere sağlanan mali desteklerden bir tanesi de bayram ikramiyesi oldu. 

Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce tüm taşeron işçilere bayram ikramiyesi ödemeis yapılıyor. Tediye ikramiyesi ise belediye çalışanları gibi işçilere ödenmiyor. 

En Az 825 TL Tediye İkramiyesi

İlk taksiti Ocak ayında ödenen 2019 Tediye İkramiyesi ödemelerinin ikinci taksiti Mayıs ayında yapılacak. Bayram öncesi ödenecek olan ikramiyeler ile işçiler bayramda rahat bir nefes alacaklar. İşçilerin brüt maaşına göre ödenen bu ikramiye tutarı en az 825 TL olarak ödeniyor. Asgari ücretli işçiye ödenen tediye ikramiyesi tutarı bu seviyede olurken maaş arttıkça bu rakamda artıyor. 

75 TL Bayram İkramiyesi

Taşeron işçilere tediye ödemelerinin yanında ödenen bir diğer ikramiye tutarı ise bayram ikramiyesi oldu. Hem Ramazan Bayramı öncesi hem Kurban Bayramı öncesi ödenen bu ikramiye ile işçilere bayrama hazırlıklı girmeleri amaçlanıyor. İşçilere ödenen bayram ikramiyesi tutarı ise sabit bir tutar olup 75 TL olarak ödeniyor. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir